Бајерн већ три кола не зна за победу, трка за титулу све занимљивија

Фудбалери Бајерн Минхена и Ајнтрахта из Франкфурта одиграли су нерешено 1:1 у дерби утакмици 18. кола немачке Бундеслиге.

Бајерн из Минхена још увек не зна победу у 2023. години - трећи меч у низу Баварци су одиграли нерешено, а данас је бод актуелним шампионима Немачке узео и Ајнтрахт.

У већем делу утакмице Бајерн је имао посед лопте, али су екипи Јулијана Нагелсмана недостајале праве шансе и одлучност у последњих 20 минута меча, након што су гости изједначили.

Баварци су повели у 34. минуту - Лирој Сане је снажним шутем из казненог простора по средини гола савладао голмана Трапа.

Голу Бајерна претходило је неколико изгледних прилика на обе стране терена - Коло Муани је добро шутирао главом, али је гол Бајерна сачувао један играч домаће екипе. Каније је Томас Милер имао добру шансу за Бајерн али је његов ударац одбранио Кевин Трап.

Гости из Франкфурта су изједначили у 69. минуту - Коло Муани је савладао Јана Зомера након што се добро снашао у шеснаестерцу.

Подели бодова у Минхену највише се радују навијачи Униона који је раније данас у берлинском дербију победио Херту 2:0 и сада има бод мање од још увек првопласираног Бајерна и једнак број бодова као Лајпциг.