Преокрет Интера у Кремони, Торино извукао бод у Емполију

Фудбалери Интера савладали су после преокрета Кремонезе са 2:1, у утакмици 20. кола Серије А и преузели друго место на табели. Торино у завршници меча у Емполију стигао два гола минуса. Аталанта сигурна против Сампдорије 2:0.

Интер се мучио у Кремони против "фењераша", али је ипак стигао до три бода и то после преокрета - 2:1.

Домаћин је повео већ у 11. минуту, а стрелац је био Окереке. Ипак, нероаузури су до изједначења дошли у првом полувремену преко Лаутара Мартинеза.

Аргентинац је био јунак победе екипе Симонеа Инзагија, пошто је у 65. минуту постигао свој други гол на мечу и поставио коначан резултат.

Интер је тако преузео друго место на табели од градског ривала Милана, али нероуазури заостају за водећим Наполијем 10 бодова, уз утакмицу више одиграну.

У првом мечу дана, Емполи је имао два гола птредности против Торина, стрелци су били Луперто у 37. и Марин у 69. минуту, али су "бикови" у завршници дошли до бода.

Прво је Ричи смањио резултат у 82, да би Санабрија поставио коначан резултат у 85. минуту утакмице.

Вања Милинковић-Савић и Немања Радоњић почели су утакмицу у гостујућем саставу, док је у другом полувремену шансу добио и Саша Лукић.

У последњем мечу дана, Аталанта је у Бергаму савладала Сампдорију 2:0.

Екипа Дејана Станковића никако да веже неколико добрих партија, па је претпоследња на табели Серије А са само 9 освојених бодова.

Голове за Аталанту постигли су Меле у првом и Лукман у другом полувремену, а екипа Ђанпјера Гасперинија дошла је до четвртог места на табели италијанског шампионата.