Бајерн декласирао Вердер, Волфсбург бољи од Борусије

Фудбалери Бајерена убедљиво су добили Вердер са 6:1 у оквиру 14. кола Бундеслиге. Волфсбург је са 2:0 савладао Борусију Дортмунд на свом терену.

Бајерн је у потпуности контролисао меч против гостију из Бремена.

Баварци су повели већ у шестом минуту преко Мусијале после пресинга од раног почетка меча.

Јунг је у 10. минуту утишао "Алијанз арену", гости су дошли до неочекиваног изједначења.

Бајерн је после овог тренутка у потпуности преузео иницијативу. Чупо-Мотинг имао је прилику да донесе нову предност својој екипи али је био непрецизан са беле тачке у 18. минуту.

Четири минута касније, Гнабри постиже погодак и враћа Бајерну вођство, а већ у 26. Горецка повећава резултат на 3:1. Само два минута касније Гнабри постиже још један гол и поставља коначан резултат на полувремену.

Бајерн је контролисао игру у другом делу меча, али голове није постигао све до самог финиша. Гнабри у 82. постиже свој трећи погодак, а Тел у 86. минуту поставља коначан резултат на мечу 6:1.

Волфсбург је на свом терену савладао екипу Борусије из Дортмунда са 2:0.

Гости су рано повели, већ у шестом минуту голом Ван де Вена. Добар центаршут након корнера Холанђанин је испратио и главом рутински послао лопту у мрежу.

Наставак меча донео је мирну игру. До полувремена није било промене резултата.

Наставак меча Борусија је имала конкретније нападе али није успела да затресе мрежу ривала.

Казна за промашаје гостију уследила је у 91. минуту када је Патрик Вимер својим голом ставио тачку на утакмицу.

У осталим мечевима, Штудгарт је савладао Херту са 2:1, док је Бохум истим резултатом савладао Борусију Мехенгладбах.