Бајер "петардом" декласирао Унион Берлин, склонио га са врха Бундеслиге

Бајер Леверкузен је у 13. колу Бундеслиге начинио велико изненађење победом 5:0 над Унион Берлином. Бајерн Минхен преузима лидерску позицију на табели.

Колико је велико изненађење боравак Унион Берлина на врху табеле Бундеслиге, једнако велико запрепашћење је резултат у Леверкузену.

Бајер пласиран на 14. месту је на свом терену не само победио Унион, него га је изрешетао га 5:0.

Свих пет погодака виђени су у другом полувремену. Кренуло је од Роберта Андрича у 46. минуту. Муса Дијаби је наставио у 56. и 58. минуту са два поготка у два минута. У стрелце су се уписали и Адам Хложек у 68. и Мичел Бакер у 76. минуту.

Пораз Униона исткористио је Бајерн Минхен да се после тријумфа над Хертом учврсти на првом месту са два бода предности.

У следећем колу Унион Берлин дочекује Агзбург, док Бајер гостује Келну.

Коло је затворио дуел Фрајбурга и Келна. Фрајбург је победио 2:0 головима у другом полувремену, прво Јеонга у 52. минуту на аситенцију Михаела Грегорича, који је дао гол у 64. минуту.