Нејмар наставио потеру за Пелеом, Бразил победом отворио Копа Америку

Фудбалери Бразила успешно су започели наступ на Копа Америци, рутинском победом над Венецуелом. Бразилци су на домаћем терену савладали Венецуелу резултатом 3:0 у утакмици у којој је поново прва фигура био Нејмар. Осим њих, првог дана такмичења успешни су били и играчи Колумбије, који су минималним резултатом тријумфовали над Еквадором.

Нејмар је још једном показао колико воли да игра за национални тим и предводио "селесао" до тријумфа.

У 23. минуту је извео корнер након којег се у гужви најбоље снашао Маркињош и донео предност, да би у другом полувремену сигурно реализовао једанаестерац и дуплирао предност.

Био је то 67. погодак за сјајног нападача у дресу репрезентације, па је сада на само 10 заостатка у односу на легендарног Пелеа.

У финишу сусрета уписао је и асистенцију, када је Габријелу Барбоси омогућио лаган погодак грудима.

Изабраници селектора Титеа први су на табели групе Б са три бода, колико имају и Колумбијци.

Они су у Куаиби победили Еквадор са 1:0, а стрелац јединог поготка био је Едвин Кардона у финишу првог полувремена.

Од 23.00 по средњоевропском времену наступ почиње и Аргентина, која се у дербију састаје са селекцијом Чилеа.