Рад надиграо Нови Пазар, победе Војводине, Напретка, Металца и Инђије

Фудбалери Рада савладали су Нови Пазар са 3:2 у дербију зачеља 31, кола Суперлиге Србије. Војводина боља од Златибора, 2:1. Напреда сигуран против Мачве – 2:0. Част гостију одбранио Металац против Радника у Сурдулици, 2:1. У првом мечу данашњег програма Инђија боља од Бачке резултатом 1:0.

У изузетно узбудљивом мечу Рад је постигао гол више од Новог Пазара и изједначио се са противником на табели. Сада обе екипе имају по 36 бодова, Нови Пазар је у сигурној зони на 14. месту, а Рад заузима 15. позицију и предстоји му борба за опстанак.

Домаћин је повео у 10. минуту преко Гојковића, Нови Пазар је изједначио у 26. стрелац је био Делимеац. При овом резултату отишло се на одмор.

До нове предности Рад је дошао у 52. минуту преко Сарића. Калуђеровић је повисио на 3:1 у 77. минуту и тако поставио коначан резултат.

Војводина је у Новом Саду надиграла Златибор са 2:1. Зукић је довео Новосађане у предност у 32. минуту. Тим из Чајетине је изједначио преко Вукића у 63. Коначан резултат и победу домаћинима донео је Вукадиновић у 77. минуту.