Инђија и Напредак сигурни на свом терену, подела бодова у Лучанима и Ивањици

Фудбалери Инђије надиграли су Нови Пазар са 1:0, а Напретка су били бољи од Бачке са 2:1 на својим теренима у наставку 27. кола шампионата Србије. У преостала два данашња меча супарници су поделили бодове нерешеним резултатом 1:1.

У дербију зачеља Инђија је на свом терену надиграла Нови Пазар са 1:0 голом Небојше Бастајића из казненог ударца у 88. минуту утакмице.

Гости су успевали да пруже равноправан отпор до самог финиша утакмице упркос томе што су цело друго полувреме играли са играчем мање због искључења Сисеа због другог жутог картона у 45. минуту.

Крушевљани су надиграли Бачку са 2:1 са повели су већ у другом минуту голом Саше Марјановића.

Тим резултатом се отишло на одмор а домаћини су предност потврдили у 81. минуту поготком Алена Мелуновића. Гости су у 74. минуту успели да смање разлику голом Николе Ашћерића са беле тачке али је то било све јер су домаћини дошли до три златна бода у борби за опстанак.

Лучанска Младости и Металац одиграли су нерешено 1:1, а истоветним резултатом је завршен и дуел Јавора и Рада.