Сари: Свлачионица је под мојом контролом

Упркос сукобу са својим голманом Аризабалагом на мечу са Манчестер ситијем у финалу Карабао Купа, менаџер Челсија Маурицио Сари изјавио је да није изгубио ауторитет над играчима.

Голман Челсија Кепа Аризабалага одбио је да буде измењен у финишу продужетака, како би уместо њега ушао Кабаљеро.

Након што су регуларни део меча и продужеци завршени са 0:0, Сити је био бољи у извођењу једанаестераца са 4:3 и освојио Карабао Куп.

Сари је након меча изјавио да је дошло до великог неспоразума и да неће реаговати поводом инцидента у којем је играч одбио да буде замењен.

"Мислим да сте, уколико сте гледали меч, могли да видите да су играчи одиграли одлично, тачно онако како смо се припремали за противника. Према томе, мислим да имам потпуну контролу над читавом ситуацијом", изјавио је тренер Челсија.

Сари је демантовао да је голман Аризабалага показао велико непоштовање према свом тренеру.

"Не, не. Кепа је одговорио да може да настави меч, а ми смо мислили да је повређен. Верујем да се у 120 минута меча може догодити дискусија тренера и играча", додао је Сари.

Италијан је додао да ће попричати са Аризабалагом, али да неће бити никаквих казни.

"Треба се концентрисати на фудбал. Наравно, попричаћу са њим, у праву је за мотивацију, али не и за њено спровођење."

Тренер Челсија одбио је тврдње да је цео инцидент у великој мери утицао на пенал серију у којој су двојица фудбалера Челсија били непрецизни.

"Не мислим да је то утицало на играче. Једини који је био нервозан сам ја. Играчи су били мирни и тихи. Лако је шутирати пенале на тренингу, него пред 80 хиљада навијача на стадиону и милион испред малих екрана. Ту већу улогу од технике игра концентрација"

Саријев статус у Челсију није нимало завидан, пошто се италијански стручњак већ неко време налази пред отказом. Енглески медији наводе да је пре два сусрета добио ултиматум да не сме да забележи пораз од Малмеа, Ситија и Тотенхема.

„Мораћете да узмете телефоне и питате клуб какав је мој статус. Могу да кажем своје мишљење, али не знам каква је ситуација. Мени је најбитније да напредујемо. Играли смо веома добро против Ситија, што није лако, они су сјајна, опасна екипа, постижу доста голова, а данас то нису успели", закључио је Сари.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 28. мај 2026.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом