Чеферин писао Звезди: Саучешће због смрти Шекуларца
Председник Европске фудбалске уније (Уефа) Александер Чеферин изразио је саучешће Црвеној звезди поводом смрти легендарног Драгослава Шекуларца.
Словенац је из седишта Уефа у Ниону послао писмо на стадион Црвене звезде, односно председнику клуба Светозару Мијаиловићу.
"Поштовани госодине председниче Светозаре Мијаиловићу, примите моје искрено саучешће поводом смрти Драгослава Шекуларца. Остаће упамћен као један од највећих и највољенијих југословенских фудбалера, који је обележио једну епоху европског и светског фудбала. Остаће упамћен као велики шампион, који је освојио пет титула првака и три купа са Црвеном звездом, а посебно ће се памтити његови наступи на Европском првенству 1960. године у Француској када је водио Југославију до великог финала са СССР и сребрне медаље", наводи се у писму.
Чеферин је подсетио да је Шекуларац стекао статус легенде и био узор бројним генерацијама.
"Био је играч испред свог времена чије се фудбалске чаролије, дриблинзи и голови и данас памте и препричавају. Сви ми који смо расли уз југословенску репрезентацију, увек ћемо га чувати у најлепшем сећању", закључио је Чеферин.
Комеморација и сахрана Шекуларца, који је у суботу преминуо у 82. години, заказана је за четвртак.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар