Гаћиновић и Јовић у тиму ЛЕ за младе играче

Српски фудбалери Мијат Гаћиновић и Лука Јовић изабрани су у идеални тим Лиге Европе за 2018. годину за играче који су "пробили границе". Европска фудбалска унија водила се критеријумима старости фудбалера до 24 године, дебитантима и оних са огромним напретком, па је тандем Ајнтрахта из Франкфурта нашао место.

На голу је Доминик Ливаковић из загребачког Динама, у одбрани су Папе Абу Сисе (Олимпијакос), Жозеф Аидо (Генк) и Жуниор Филпо (Бетис), везни ред уз Гаћиновића чине Ђовани Ло Селсо (Бетис), Каи Хаверц (Бајер Леверкузен) и Пабло Форналс (Виљареал), а у нападу поред Јовића су Исмаила Сар (Рен) и Такуми Минамино (Салцбург).

Само је гогетер Салцбурга Мунас Дабур дао више голова од Јовића ове сезоне у Лиги Европе (6-5), али уз знатно више минута (510-266), док је Гаћиновић други асистент са четири наспрам шест Игора Сташевича из БАТЕ-а.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 28. мај 2026.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом