Победа Звезде у Ивањици

Фудбалери Црвене звезде победили су у Ивањици Јавор са 2:0 и учврстили се на првом месту суперлигашке табеле, док је Војводина убедљиво савладала Млади радник са 3:0.

Фудбалери Звезде повели су у 16. минуту голом Милана Вилотића, после корнера који је извео Владимир Богдановић. Коначан резултат поставио је Дејан Лекић у 40. минуту после соло продора. Он је примио лопту на 40 метара од гола домаћих, затим се ослободио четворице чувара и са 11-12 метара постигао погодак.

Звезда је са девет победа и једном нерешеном утакмицом, сакупила 28 бодова, седам више од "вечитог" ривала Партизана, који ће меч 10. кола играти сутра на свом стадиону против Напретка.

Фудбалери Војводине победили су у Новом Саду Млади радник са 3:0 и учврстили се на трећем месту на табели. Домаћи су повели у 33. минуту голом Данијела Алексића, а после само једног минута Душан Тадић је повисио на 2:0. Исти играч поставио је коначан резултат својим другим голом на утакмици у 49. минуту.

Војводина се тако осамила на трећем месту на табели са 20 бодова, после пораза ОФК Београда на гостовању у Чачку од Борца 0:2.

Борац је повео голом Бобана Дмитровића у 23. минуту из једанаестерца, а Марко Мугоша је поготком у 56. минуту поставио коначан резултат.

Фудбалери БСК-а и Рада одиграли су без голова, док су бодове поделили и Спартак и Јагодина.

Важну победу остварио је Металац на гостовању против Чукаричког од 1:0. Једини гол постигао је Славиша Јеремић у 66. минуту. Металац се тако четвртом победом у шампионату попео на девето место на табели са 12 бодова.

Резултати и табела после одиграних утакмица 10. кола фудбалске Јелен супер лиге Србије.