Хофенхајм славио у Леверкузену, победа Бајерна

Фудбалери Хофенхајма победили су у гостима екипу Бајер Леверкузена са 3:0, док је Инголштат играо нершено 3:3 против Дортмунда, у утакмицама осмог кола немачке Бундеслиге. Бајерн са 2:0 савладао екипу Менхенгладбаха.

Хофенхајму је на овом мечу био олакшан посао, пошто је играч Бајера Кевин Фоланд већ у шестом минуту зарадио црвени картон.

Девет минута након његовог искључења Керем Демирбај је донео предност Хофенхајму, да би Сандро Вагнер и Стевен Цубер у другом полувремену потврдили победу гостујуће екипе.

Хофенхајм је уписао и трећу победу у низу и даље је без пораза, па заузима треће место на табели са 16 бодова. Бајер је на 11. месту са шест бодова мање.

Фудбалери Херте су на свом терену славили против Келна са 2:1.

Голове за победничку екипу постигли су Ведад Ибишевић и Никлас Штарк, док је стрелац за Келн био Антони Модест.

Екипа из Берлина је друга на табели Бундеслиге са 17 бодова, док је Келн четврти са два бода мање.

Фудбалери Инголштата и Борусије из Дортмуна играли су нерешено 3:3.

Бод Борусији на у веома узбудљивом мечу донео је Кристијан Пулишић голом у 91. минуту.

Борусија из Дортмуна је седма на табели са 13 бодова, док је Инголштат на последњем, 18. месту са само једним бодом.

Фудбалери Фрајбурга су били бољи од Аугсбурга са 2:1, док је Дармштат славио против Волфсбурга резултатом 3:1.

У последњој утакмици дана, фудбалери Бајерна победили су у Минхену екипу Борусије Менхенгладбах са 2:0.

Стрелци су били Артуро Видал у 16. и Даглас Коста у 31. минуту.

Бајерн је победио после два везана нерешена резултата и први је на табели са 20 бодова, три више од другопласиране Херте, а четири од Хофенхајма, уз Лајпциг највеће изненађење сезоне.

Борусија Менхенгладбах са 11 бодова заузима 10. место у немачком првенству.