Читај ми!

Tренер Албаније Де Бијаси: Не плашим се Србије!

Албански тренер Ђани де Бијаси уверен је да ће његов тим учинити све да победи у утакмици са Србијом, наводећи да га није страх од Срба. У изјави за албански "Шекули", он је прозвао нашу репрезентацију као технички најбољу у групи и додао да је пред њима тежак меч.

У реваншу против Србије веома је важно да играчи морају да играју веома пажљиво и концентрисано. Србија је најјачи тим у техничком нивоу целе групе. Ми смо у пресудном тренутку, на корак до циља који смо поставили, а то је да идемо у Француску. Сусрет са Србијом треба да докажемо да смо смирени и интелигентни.

"Мислим да је противник технички најбоља репрезентација у групи. Не желим да се враћам у прошлост, већ само посматрам овај меч. Српског тима се не плашим, али имам поштовање према њиховим играчима, који играју у познатим клубовима у Европи, а то знате боље од мене. Ја сам разговарао са Лориком Цаном и Изворијем Кукелијем и побринућемо се да они буду спремни да играју. Али могу да кажем да ће играти они који су у најбољој форми. Имам у глави формацију, али ћу видети ових дана на тренинзима како ће ићи, сувише је кратак период. Играчи би требало да играју са највећом пажњом", рекао је Де Бијаси за Шекули.

"За нас је у овом мечу важан само резултат и понављам да морају да се избегну ситуације које нису добре. Покушаћемо да се максимално припремимо. Имам 26 играча на располагању за последња два квалификациона меча у групи. Не бојим се уопште Србије. Имамо веома мало времена да се припремимо за овај меч. Понављам, шта је квалитетан противник. Његови играчи играју у Европи у веома добрим екипама. Ми ћемо тражити нашу шансу да играмо на ЕП. За ово смо окупили играче који су у доброј физичкој форми и сигурно ће дати срце, јер су га и до сада давали", наставио је Де Бијаси.

"Кад је реч о играчима, изабрани су они који играју добро. Покушаћемо да искористимо противникове слабости. Ви сматрате да је ово утакмица века? За мене као тренера, свака утакмица је најважнија у мом животу. Наш циљ је већ познат, да идемо на "Еуро 2016". Близу смо том циљу, али постоји могућност грешке. Нисам задовољна развојем ситуације у Португалији. То је била грешка, али данас смо овде да причам о другој ствари, тако да је фудбал и изгубљена утакмица. Али треба да се фокусирамо и на последње минуте, не треба заборавити шта смо урадили против Португалије ", закључио је Де Бијаси.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 13. април 2026.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом