среда, 17.12.2014, 17:56 -> 18:02
štampajЋави: Стопама Пепа Гвардиоле
Капитен Барселоне Ћави жели да крене стопама Пепа Гвардиоле и након играчке каријере постане тренер каталонског клуба.
Ћави је целу каријеру провео у Барселони, за коју је од 1998. године одиграо 740 утакмицу и постигао 84 гола.
"Желео бих да после каријере останем у Барселони на некој од функција. Дивим се Гвардиоли и његовим достигнућима, волео бих да урадим нешто слично. Полако ми се ближи крај каријере, осећам то јер моје тело не може да издржи физичке напоре на свака три дана. Немам више ни мотива као што сам имао некад", рекао је Ћави за каталонски лист Спорт.
Ћави је признао да је летос био близу преласка у МЛС лигу у екипу Њујорк Ситија, али да се на крају предомислио.
"Био сам на корак од Њујорка, али сам после разговора са тренером Луисом Енрикеом донео одлуку да останем. Био је веома искрен и рекао ми да ћу имати важну улогу у тиму", закључио је Ћави.
Са каталонским тимом освојио је импресивна 22 трофеја, од чега седам титула у Примери, три Лиге шампиона, два национална купа, шест Суперкупова Шпаније, два УЕФА Суперкупа и два Светска клупска првенства.
За репрезентацију Шпаније са којом је освојио титулу светског и две титуле европског првака наступио је 133 пута и дао 12 голова.
Након Светског првенства у Бразилу повукао се из државног тима.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар