четвртак, 11.09.2014, 17:51 -> 17:57
štampajЋурчић: Данска и Португалија пожељни ривали
Селектор младе фудбалске репрезентације Србије Радован Ћурчић рекао је да су селекције Данске и Португалије међу пожељним ривалима у баражу за првенство Европе.
У седишту УЕФА у Ниону у петак ће бити одржан жреб баража за континентални шампионат, а Србија, која је међу 14 најбољих екипа ушла као једна од четири најбоље другопласиране у квалификацијама, сврстана је у други шешир са Шведском, Словачком, Хрватском, Украјином, Холандијом и Исландом.
"Међу пожељним селекцијама су Данска и Португалија. То су екипе са којима, чини ми се, Србија може да се носи. Ипак, жеље су једно, а реалност на жребању нешто друго, видећемо какве ћемо бити среће", рекао је Ћурчић, који ће присуствовати жребању у Ниону.
Он је подсетио да је Србија изборила пласман у бараж кроз квалификације у једној од најтежих група.
"Белгија је, рецимо, у нашу групу дошла из трећег шешира, а данас је сматрају за једну од најбољих младих репрезентација у том узрасту у Европи. Белгија није успела ни да дође до баража, а Србија јесте. И то нешто говори", рекао је Ћурчић.
Српски селектор сматра да је можда дошло време да срећа буде уз младе "орлове".
"Имали смо много пехова у квалификацијама. То је сада иза нас и уздигнуте главе гледамо према сутрашњем жребу", поручио је Ћурчић.
У првом шеширу су репрезентације које су у минулим квалификацијама освојиле прва места у групама - Шпанија, Италија, Енглеска, Француска, Немачка, Португалија и Данска, тако да је међу овим екипама ривал и последња препрека Србије за одлазак на европски шампионат.
Поред Ћурчића, сутрашњем жребању у Ниону, које је заказано од 14 сати, присуствоваће генерални секретар Фудбалског савеза Србије Зоран Лаковић и менаџер младе репрезентација Павле Симић.
Утакмице баража на програму су 10 и 14. октобра.
Завршни турнир првенства Европе за фудбалере до 21 године биће одржан 2015. у Чешкој.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар