Победа Милана на Инзагијевом дебију

Фудбалери Милана савладали су код куће екипу Лација са 3:1, док су Аталанта и Верона одиграли без голова, у првим утакмицама 1. кола италијанске Серије А.

Нови тренер росо-нера, легенда клуба Филипо Инзаги, успешно је на отварању сезоне дебитовао на клупи седмоструког првака Европе.

Милан је лако и сигурно освојио стартне бодове након раног вођства.

У наставку сусрета постигао је још два гола, док је почасни погодак гостију био аутогол дефанзивца Алекса.

Српски репрезентативац у дресу Лација, Душан Баста, био је стартер и одиграо је цео меч, док је нападач Филип Ђорђевић играо од 59. минута, заменивши Мирослава Клосеа.

Верона је освојила важан бод у Бергаму (0:0), а цео меч за гостујући тим одиграо је српски интернационалац Бошко Јанковић.

Резултати и стрелци:

Ћезена - Парма 1:0 (Родригез 38)

Ђенова - Наполи 1:2 (Пиниља 40 - Каљехон 3, Де Гузман 90+5)

Палермо - Сампдорија 1:1 ( Дијаба 7 - Гасталдело 90+1)

Сасуоло - Клајари 1:1 (Заза 42 - Зау 44)

Торино - Интер 0:0

Удинезе - Емполи 2:0 (Ди Натале 57, 62)

Милан - Лацио 3:1 (Хонда 7, Мунтари 56, Менез 64. пенал - Алекс 67. аутогол)

Аталанта - Верона 0:0


Одиграно јуче: Рома - Фиорентина 2:0, Кјево - Јувентус 0:1. 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 02. август 2025.
29° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом