понедељак, 27.05.2013, 19:13 -> 19:37
štampajСамо Партизан са лиценцом
Једино Партизан добио лиценцу за европска такмичења. Комисија ФСС идуће недеље разматра да ли Звезда, Војводина и Јагодина испуњавају услове да иду у Европу.
Комисија Фудбалског савеза Србије за жалбе у поступку лиценцирања клубова за европска такмичења данас је издала лиценцу само шампиону Србије Партизану, док ће одлука о жалбама осталих наших клубоба бити донета до 31. маја, када истиче рок за пријаву за квалификације за Лигу шампина и Лигу Европе.
Како је саопштио ФСС, чланови комисије данас су једногласно одлучили да се лиценца за такмичење на европској сцени изда Партизану, који је у потпуности доставио доказе о испуњењу свих критеријума у систему лиценцирања.
На жалбама преосталих клубова, међу којима су Црвена звезда, Војводина и Јагодина, наставља се рад ове недеље.
По добијању доказа од та четири клуба и извршеним потребним проверама, чланови Комисије ће доносити одлуке и о њима правовремено обавештавати јавност, наводи се у саопштењу.
Црвена звезда има проблема због неиспуњених финансијских, инфраструктурних и персонално-административних критеријума, Војводина и Јагодина због неиспењених финансијских и инфраструктурних критеријума.
Одлуке ове комисије, на чијем је челу професор Екомонског факултета Универзитета у Београду Божидар Церовић, коначне су.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар