Tорес, баш као некада

Екипа Челсија лако и убедљиво је стигла до победе над Лестером у четвртфиналу ФА Купа. "Плавци" су били бољи резултатом 5:2, а чак два поготка били су дело последњих година јако оспораваног Фернанда Тореса. Излаз из кризе или само срећа када је у питању популарни Ел Нињо, остаје да видимо...

И то се догодило. Фернандо Торес успео је да затресе мрежу, први пут још од октобра прошле године. Некада сјајни Шпанац је у победи своје екипе над Лестером резултатом 5:2 у ФА Купу мрежу гостију затресао два пута.

Скупо плаћени нападач постигао је свој први погодак након 67 минута игре да би затим лепим ударцем главом дуплирао свој голгетерски салдо. Овом победом, примећују медији у Енглеској, наставља се ренесанса Челсија под новим тренером Ди Матеом.

"Били су ми потребни ти голови, тим генерално игра боље у претходних месец дана и то једноставно сви виде", рекао је Торес. „Мислим да играм добро али не постижем голове. Челси као тим ствара више прилика и играмо далеко боље у дефанзиви".

Гери Кејхил постигао је први гол на сусрету када је и открио мајцу на којој је писало „Молите се за Муамбу", у част некадашњег саиграча из Болтона који се, као што је познато, бору за живот.

Торес је асистирао код другог гола који је био дело Саломона Калуа, да би затим довео Челси у убедљиво вођство своји мпрвим голом на 25 мечева.

Лестер је стигао до голова наде преко Џермејна Бекфорда и Бена Маршала, али још један гол Тореса, као и погодак Раула Меирелеша отклањају све дилеме.

А колико сви у табору „плаваца" желе да се Торес врати у форму која га је и довела на Стамфорд бриџ јасно се види и из изјаве менаџера Челсија по окончању сусрета.

„Торес је имао сјајну утакмицу. Овакав Торес нама јако пуно значи. Радио је одлично током целог сусрета, посветио се тиму и ово је сјајан дан за њега. Одувек верујем од њега и сматрам да је само питаање времена када ће он једноставно експлодирати", изјавио је Ди Матео.

У последњем четвртфиналном сусрету, Ливерпул на свом терену дочекује Стоук.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 23. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом