субота, 18.02.2012, 17:26 -> 20:37
štampajЧелси на поправном, Aрсенал тоне
Челси није успео да на свом терену избори четвртфинале ФА купа. Фудбалери Лондонског клуба мораће да играју нови меч осмине финала против друголигаша Бирмингема, пошто су данас на Стамфорд бриџу ремизирали 1:1 (0:1). Жигић изостао због повреде. Евертон без грешке, Лестер изненадио Норич. Сандерленд избацио Арсенал.
Гости су први повели, а Челси је промашио све, па чак и пенал, само три минута након вођства Бирмингема, у чијем тиму није било повређеног Николе Жигића. Ипак Челси успео да изједначи. Нови меч играће се у Бирмингему.
Гост је повео у 20. минуту голом Дејвида Марфија, а изједначио је у 62. минуту Данијел Стариџ, после асистенције Бранислава Ивановића. Шпански репрезентативац Хуан Мата у 23. минуту није реализовао једанаестерац за Челси у 23. минуту.
Поновљени меч одиграће се 6. марта у Бирмингему.
Фудбалери Евертона пласирали су сеу четвртфинале ФА купа, пошто су на свом терену савладали друголигаша Блекпул са 2:0 у осмини финала.
Стрелци за "карамеле" са Гудисон парка били су Ројстон Дренте у првом и Денис Стракулурси у седмом минуту. Најбољу шансу за гол екипа Блекпула пропустила је у 90. минуту, када је Кевин Филипс промашио пенал.
Изненађење је направио друголигаш Лестер сити, који је у гостима савладао премијерлигаша Норич Сити са 2:1. Голове за победнички тим дали су Шон Сент Леџер у петом и Дејвид Наџент у 72. минуту.
Екипа Болтона је у гостима била боља од домаћег друголигаша Милвола са 2:0. Рио Мијачи је у трећем минуту довео Болтон у вођство, а коначан резултат поставио је Давид Нгог у 59. минуту.
Фудбалери Сандерленда победили су Арсенал са 2:0 у осмини финала ФА купа и пласирали се у наредну рунду. Предност Сандерленду донео је Кјарен Ричардсон који је довео свој тим у водство у 41. минуту. Победу тима са 'Стадиона светлости', потврдио је фудбалер Арсенала Алекс Окслејд-Чембрлен који је погодио мрежу свог гола.
Арсенал је тако, након најтежег пораза у Европи који је у среду у Лиги шампиона претрпео од италијанског Милана са 0:4, завршио и наступ и у најстаријем енглеском такмичењу.
Сутра: Кроули - Стоук (13.00), Стивенеџ - Тотенхем (15.00), Ливерпул - Брајтон (17.30).
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар