Читај ми!

Батон није забринут за посао

Возач Мекларена Џенсон Батон рекао је да није забринут за своју будућност у Формули један, упркос томе што је његове наступе критиковао извршни директор екипе Рон Денис. Батон је ове сезоне само једном био на подијуму – у првој трци у сезони у Аустралији, када је заузео треће место, и после девет трка у шампионату, налази се на осмом месту са 55 бодова.

Денис је пре недељне трке за Велику награду Велике Британије рекао да би Батон, коме уговор истиче на крају године, "требало много више да се труди".

"Не видим зашто не бих био у Мекларену и следеће сезоне. Нисам и не би требало да будем забринут за своју будућност у Формули један. Сигурно не би требало да размишљам о томе да ли ћу следеће сезоне добити уговор", рекао је Батон, пренео је Би-Би-Си.

"Ја сам светски шампион, победио сам у 15 трка. Мислим да сам на врхунцу. Имам врло брзог клупског колегу који ме тера да будем бољи", рекао је 34-годишњи Британац.

Мекларен ове сезоне нема конкурентно возило. Шести је у шампионату конструктора са 90 бодова, а првопласирани Мерцедес сакупио је 326 бода.

Батон и његов клупски колега Кевин Магнусен су у недељу на Силверстону заузели четврто и седмо место. Упитан да ли су критике утицале на његов наступ, Батон је одговорио одрично.

"Дефинитивно не. Шалили смо се после квалификација. Рон је рекао: 'Видиш како су моји коментари деловали'. Смејали смо се томе. Када дајете 100 одсто могућности, речи неће ништа променити – негативне или позитивне. Не желим лоше да радим, желим да обавим посао најбоље што могу", рекао је Батон.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 20. јул 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом