Читај ми!

Бекрић срцем до сребра

Медаља за Србију на Европском првенству у Хелсинкију. Јунак је Емир Бекрић који је у финалу трке на 400 метара с препонама освојио сребрну медаљу истрчавши ту деоницу временом 49,49. Победио је Британац Вилијамс.

Сјана трка Берића и освојена је сребрна медаља. Млади атлетичар Партизана доказао да је у фантастичној форми. Од самог старта није подлегао притиску великог такмичења , изборио се са конкурентима и стигао до медаље.

Бекрић је у финалу трке на 400 метара са препонам заузео друго место у времену 49.49 секунди, 16 стотинки спорије од победника Риса Вилијамса из Велике Британије. Бекрић је постао први српски атлетичар који је освојио медаљу на Европским шампионатима на отвореном.

Злато је припало Рису Вилијамсу из Велике Британије (49.33), док је бронзу освојио Станислав Мељников из Украјине (49.69).

Репрезентативка Србије у бацању копља Татјана Јелача заузела је седмо место на Европском првенству у Хелсинкију. Јелача је са хицем од 57.58 метара остварила свој најбољи резултат у сезони.

Златну медаљу освојила је Вера Рибик из Украјине са националним рекордом од 66.86 метара, а сребро и бронза припале су немачким репрезентативкама Кристини Обергфел (65.12) и Линди Штал (63.69).

Број коментара 44

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 06. јул 2025.
26° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом