понедељак, 18.08.2025, 21:25 -> 13:56
štampajИз архиве Радио Београда – Ерик Шулер
Репродукујемо снимак концерта пијанисте Ерика Шулера, забележен 14. фебруара 2006. године у Свечаној сали Скупштине града Београда, када су изведена дела Франца Листа, Фредерика Шопена, Луцијана Марије Шкерјанца и Сергеја Рахмањинова. Концерт је организован поводом прославе 60 година Југоконцерта.
Шулер је своје музичко образовање започео у петој години у Љубљани, а већ са дванаест година отишао је у Москву где је 1989. примљен у Централну специјалну школу за надарене ученике. Пет година касније примљен је на Московску државни конзерваторијум „Чајковски”, у класу познате руске пијанисткиње и педагога Елене Кузњецове, где је и дипломирао са почастима. Своје школовање и усавршавање наставио је на Државном конзерваторијуму у Клагенфурту код пијанисте Алексеја Корнијенка.
Активно наступа од своје тринаесте године, а до сада је одржао преко сто реситала у Словенији и иностранству. Његов богати репертоар укључује дела од Баха до Шостаковича, иако гаји посебну наклоност ка делима Шопена, Листа, Шумана и Рахмањинова. Управо су се неке од композиција поменутих аутора нашле на програму београдског концерта који вечерас репродукујемо.
Уредница емисије Марија Вуковић
Коментари