Читај ми!

Дневни магазин културе

У првим овонедељним Културним круговима осврћемо се на значајне догађаје који су обележили викенд за нама.

Културни кругови Културни кругови

Autor:
Група аутора

Централна културно-уметничка емисија Радио Београда 2. Како би што успешније повезивали информативну и аналитичку компоненту говора о култури у јединствену целину и редовно пратили ритам културних збивања, Кругови имају магазински карактер. [ детаљније ]

Поводом Дана словенске писмености и културе, Народни музеј Србије припремио је програм који у центар пажње ставља темеље српске средњовековне уметности.

Универзитетска библиотека „Светозар Марковић" у Београду свечано је обележила 100 година рада, а у оквиру Молијерових дана у Народној библиотеци Србије одржана је трибина и отворена је изложба о Данилу Кишу поводом 50 година од објављивања збирке приповедака ,,Гробница за Бориса Давидовича".

Представићемо и монографију о глумици Бранки Петрић ,,Сидро и песак" новинарке Тање Њежић која је 21. маја први пут представљена у Књажевско-српском театру у Крагујевцу, као део едиције „Јоакимови потомци", признања које крагујевачки театар додељује за изузетан допринос развоју позоришне уметности у Србији.

Емисију води Тања Живковић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом