уторак, 28.10.2025, 15:00 -> 16:14
Извор: Радио Београд 2
Аутор: Сара Арсеновић
Дневни магазин културе
Из садржаја данашње емисије издвајамо:
Autor:
Група аутора
Централна културно-уметничка емисија Радио Београда 2. Како би што успешније повезивали информативну и аналитичку компоненту говора о култури у јединствену целину и редовно пратили ритам културних збивања, Кругови имају магазински карактер. [ детаљније ]
У емисији Културни кругови пратимо представљање књиге „Палата Српске академије наука и уметности” професора Милана Просена, које је одржано у оквиру редовне Трибине Библиотеке САНУ. Извештавамо са 68. Међународног сајма књига у Београду и са 13. СОМУС-а, који се одржава под слоганом „Женска посла”.
Позоришна критичарка Јелена Перић осврнуће се на премијеру представе „Боливуд” Маје Пелевић, у режији Кокана Младеновића, у Градском позоришту у Подгорици, а пажњу посвећујемо и продукцији документарно-анимираних филмова у Нишу, кроз разговор са Оливером Пауновићем.
Емисију води Сара Арсеновић.
Коментари