Филморама

Емисија о седмој уметности

Филм Мој јутарњи смех редитеља Марка Ђорђевића, не само да је у дану премијере на Фестивалу ауторског филма као вест постао виралан на социјалним мрежама, већ је за кратко време освојио најважније награде на Панчево филм фестивалу и поменутом Фестивалу ауторског филма.

Након тога филм је имао још неколико препуних пројекција, а после недавне у Културном центру Београда за Филмораму су говорили редитељ Марко Ђорђевић, глумица Ивана Вуковић и продуцент Милош Пушић. Тема разговора били су почеци рада на овој причи, ентузијазам екипе, чињеница да је метод од уста до уста помогао да овај филм, који у јануару званично улази у биоскопе види много људи, али и то што се публици филм углавном допада.

Одржавање Башта феста углавном је резервисано за топле дане јула, али је новост то да ће најбољи домаћи филмови овог филмског фестивала имати своју зимску пројекцију у Београду 23. децембра. О томе ће говорити наш данашњи гост, један од оснивача фестивала и глумац Јован Јелисавчић.

Најкраћи дан, манифестација посвећена краткометражном филму, којом ће и овог 21. децембра бити прослављен Светски дан кратког филма, биће одржана под слоганом Искористи најкраћи дан у Дворани културног центра, а ми ћемо данас говорити о овом маратону кратког филма.

Уређује и води Ана Вучковић Денчић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом