Клуб 2

Гост је писац Дејан Атанацковић, добитник Нинове награде 2017, а говоримо о његовом књижевном раду, посебно о новим формама насталим на основу књижевног дела.

Дејан Атанацковић писац је који је за свој први роман овенчан Ниновом наградом. Реч је о делу "Лузитанија" које је по својој необичности привукло пажњу и критичара и књижевне јавности и оставило јак утисак - до данашњег дана. Свако ће се наћи у њему и застајати при читању да би се уверио да је унутарње препознавање и те како важно, а да књижевност има баш и ту моћ.

У другом делу "Човек без језика и друге приче" Атанацковић наставља да нас изненађује апсурдним ситуацијама предочавајући, ипак, и околности које до тога доводе. Нове поетске форме које настају на основу већ написаног бивају, међутим, посебан предмет наше пажње. Нови су то наративни токови који се отварају и самим слушањем текста. Занимљива је и биографија нашег госта, стално је између Београда и Фиренце, па ћемо и о томе разговарати.

Аутор и уредник је Мелиха Правдић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом