понедељак, 27.02.2017, 15:00 -> 11:52
Извор: Радио Београд 2
Аутор: Мира Кнежевић и Маја Чоловић Васић
štampajКултурни кругови: Арс сонора
У магазинском делу пратимо актуелне културне, а у тематском делу емисије најважније музичке догађаје.

Autor:
Група аутора
Централна културно-уметничка емисија Радио Београда 2. Како би што успешније повезивали информативну и аналитичку компоненту говора о култури у јединствену целину и редовно пратили ритам културних збивања, Кругови имају магазински карактер. [ детаљније ]
Као и обично, у првом сату емисије биће речи о ликовној уметности, књижевности, позоришту и филму, а тема је књига "Кејлеб", Чарлса Алверсона, у издању "Дерете".
У данашњем тематском блоку биће речи о концертима одржаним у оквиру Београдског Шопен феста - солистичким реситалима младог пијанисте из Русије Дмитрија Шишкина и наше угледне уметнице Рите Кинке.
Осврнућемо се и на концерт хорске музике српских композитора који је извео Хoр РТС-a, као и на премијеру опере Моћ судбине Ђузепа Вердија у Народном позоришту у Београду.
Арс сонору уређује и води Маја Чоловић Васић, а Културне кругове Мира Кнежевић.
Коментари