Говори да бих те видео

Репортажа "Дуг пут Стројимировог печата"

Говори да бих те видео

Autor:
Група аутора

Серија полусатних документарних репортажа, за чији је скупни назив узета позната Сократова изрека: "Говори да бих те видео". Ова оригинална продукција Радио Београда 2 сједињује квалитете актуелног друштвеног ангажмана и култивисане радиофонске обраде. [ детаљније ]

У палати Србија током инагурације новог председника, Александра Вучића, међу изложеним предметима који репрезентују нашу земљу био је и печат кнеза Стројимира.

Од тренутка када се први пут помиње у записима историјских извора, до тренутка када је први пут угледао светлост дана на аукцији у Минхену 2006. године,  Стројимиров печат је прешао дуг и мрачан пут. Далеко од очију јавности дочекао је да изађе из депоа Историјског музеја Србије.

Аутор репортаже: Јелена Влајковић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом