Вечерас заједно

У емисији ћемо најавити трећу по реду међународну научну конференцију "Очување и заштита културно-историјског наслеђа Србије у иностранству ", која ће ове недеље бити одржана у Институту за међународну политику у Београду. Пријављено је 38 радова и то 10 из иностранства. О овој теми говориће организатор конференције др Видоје Голубовић.

У другом делу емисије биће речи о међународној организацији "Срби за Србе".

Реч је о групи младих ентузијаста расутих по свету који су ,поред властитих обавеза, успели крајем 2005. године да покрену Хуманитарну организацију "Срби за Србе", неполитичку , непрофитну, невладину и потпуно јавну, спремну да се суочи са тенденцијом тихог изумирања Срба у отаџбини и да помогне сваку српску породицу са петоро и више деце на просторима бивше Југославије.  

Гост у студију биће Игор Расула , председник Београдске испоставе организације "Срби за Србе" а из Беча ће се јавити Милош Јовановић, председник Аустријског дела организације .

Уредник и водитељ: Драгана Живојновић.

Радио Београд 1, 21.00

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом