понедељак, 02.05.2011, 15:00 -> 13:20
Новости дана
Најтраженија особа на свету и најпознатији терористички вођа у историји, Осама Бин Ладен, погинуо је приликом акције америчких специјалаца у Пакистану. Чућемо како је Бин Ладен лоциран после готово десетогодишње потере, затим реакције у свету, као и да ли се ради само о симболичној или истинској победи над тероризмом.
Autor:
Радио Београд 1
“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]
Преносимо реакције из светских престоница, па и из Србије, мишљења домаћих и страних политичких аналитичара и безбедносних експерата, а чућемо и како су Американци прославили вест о крају Бин Ладена, идејног творца напада на Њујорк 2001. године, приликом којег је страдало готово 3000 људи.
Када су у питању дешавања на домаћем терену, Србија би до краја маја требало да испуни два од десет услова Европске комисије да би она дала позитивно мишљење на захтев Србије о чланству у ЕУ.
Посланици републичког парламента у четвртак би требало да започну нову седницу на чијем дневном реду су и измене Закона о избору народних посланика, а према најавама из владајуће коалиције, на дневном реду могао би да се нађе и Предлог закона о финансирању политичких активности који предвиђа контролу странака и група грађана.
Чућемо и прилог из Бора, одакле је прошле седмице емитован део емисија Радио Београда. Како открива наш новинар, већина борана сада поново жели да се запосле у РТБ јер су плате сада у том предузећу веће него у другим секторима, док град у одређеној мери поново оживљава.
Уређује и води Наташа Ракетић. Радио Београд 1, 15.00
Коментари