Спортски споменар

Данас ћемо емитовати други део разговора са фудбалером Милутином Шошкићем. Легендарни голман откриће разлоге неуспеха Партизана у финалној утакмици Купа европских шампиона 1966. са Реал Мадридом у Бриселу.

Спортски споменар Спортски споменар

Autor:
Мирослав Нешић

Спортски споменар је посвећен историји нашег спорта. Говорећи о својим почецима, успонима и падовима, поразима и победама, највећим успесима, истакнути спортисти који су се тамичили у протеклих седам деценија стварају слику спорта на овим просторима. [ детаљније ]

 

Говориће онаставку каријере у немачком Келну.Присетиће се и како је, у великој меризахваљујући и њему, осујећено лажирањеутакмице у Бундес лиги, као и због чегаје одбио да потпише бланко уговор саКелном. Освежиће и сећање на 1963. годинукада је у Лондону са славним ЛавомЈашином бранио за репрезентацију светaприликом обележавања 100-годишњице фудбалау Енглеској.

Завршни деоразговора биће посвећен Шошкићевојтренерској каријери, каои раду у нашој земљи иСједињеним Америчким Државама, са чијомселекцијом је учествовао на четириузастопна Светска шампионата. Говорићеи о томе због чега је тамошњем Фудбалскомсавезу опростио дуг од 150 хиљада долараи како су се у САД према њему односилитоком ратних дешавања на тлу некадашњеЈугославије.

Емисијуприпрема и води Мирослав Нешић.

Радио Београд 1, 16.00

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом