Читај ми!

Гојазност и у Србији поприма облике епидемије! Како се изборити са вишком килограма?

Правовремена и прецизна дијагностика један је од најефикаснијих алата у лечењу, посебно најтежих обољења. Зато је развијање нових дијагностичких метода од непроцењиве важности. Пројекат ХЕМАГИНЕРО један је од оних који то имају за циљ. Односи се на примену савремене технике анализе крвних елемената. На том послу ангажован је тим младих научника у Институту за физику, одакле је и наш саговорник Михајло Радмиловић.

Скоро трећина грађана Србије је у протеклих пола године била на некој врсти дијете. То је показало истраживање у склопу националне кампање "Тежи равнотежи". Реална слика је, међутим, сасвим другачија- гојазан је сваки пети грађанин, а тај проценат из године у годину се увећава. Зашто гојазност поприма облике епидемије, које су нам лоше навике у исхрани и да ли су дијете прави начин борбе са прекомерном тежином? О томе ћемо разговарати са проф. др Милошем Максимовићем, специјалистом исхране.

У емисији идемо у сусрет једном догађају. У недељу ће у Ботаничкој башти "Јевремовац" бити отворена изложба "Старе сорте Србије", а истовремено ће то бити и Дан размене семена. То је повод да још једном проговоримо о томе зашто је важно очување старих сорти и на који начин томе доприноси еколошки покрет "Оквир живота" који је и организатор манифестације. Саговорница нам је биолог, др Ивана Петровић, са Пољопривредног факултета.

Уредник и водитељ Оливера Стајић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом