Читај ми!

10. јул - Дан науке у Србији

Одлуком Владе Србије овај датум се од 2011. године обележава као Дан науке у нашој земљи, а везан је за рођендан Николе Тесле (рођен 10. јула 1856. у Госпићу). Носилац активности сваке године је Центар за промоцију науке (ЦПН) који ће ове године 10. јула доделити признања добитницима финансијске подршке за најбоље пројекте промоције науке у 2023. години. На Јавни позив ЦПН-а стигле су чак 204 пријаве, а за финансирање је одабрано 28 пројеката и годишњих програма научних клубова који ће бити реализовани до краја 2024. године широм Србије. Више о овој теми рећи ће нам Љиљања Илић из Центра за промоцију науке у директном укључењу у наш програм.

И питање јутра биће повезано с Даном науке. У нашој редовној рубрици слушаоце ћемо питати да ли људи управљају технологијом или она управља нама.

У јутарњем програму емитоваћемо прилог колегивнице Николине Миљковићо томе зашто смо све гојазнији и како се борити против тога.

Колегиница Александра Марковић из пожаревачког дописништва РТС послала нам је прилго о доме да након пет година пилот пројекта, деца са сметњама у развоју са територије Пожаревца први пут неће имати услугу личног пратиоца током лета.
Пред крај емисијие у прогам ће нам се укључити колегиница Вера Аксентијевић која ће пратити традиционални Весели спуст на Ибру.

Уредник и водитељ Миша Стојиљковић

Пробудите се уз ваш Радио Београд 1!

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом