Употреба ромског језика на територији БиХ

За разлику од земаља у окружењу, ромски језик у БиХ није широко распрострањен, каже се у истраживању које је недавно спроведено. Мештани поједних села овог региона, кажу да готово нико не говори ромски језик.

Romano Them Romano Them

Autor:
Ромска редакција

Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]

Изложба „Са друге стране слике" савремених уметника из земаља у окружењу, међу којима су и слике нашег Зорана Таировића, биће отворена 10. новембра у Свилари у Новом Саду.

Уредница је Уна Бериша.

svetroma@rts.rs

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом