Живот у бројевима

Две скандинавске земље Финска и Шведска званично су поднеле захтев за пријем у НАТО. На тај потез одлучиле су се због интервенције Русије у Украјини. И Шведска и Финска су биле неутралне током Хладног рата, а њихова одлука да се придруже алијанси једна је од најзначајнијих промена у европској безбедносној структури. Тим поводом саговорник нам је војни аналитичар Владе Радуловић.

Гост нам је млади Чачанин ЈОВАН СТЕВИЋ. За њега смо чули још 2016. године. Тада је био средњошколац, са коефицијентом интелигенције 150 и способношћу да из главе срачуна најкомпликованије операције. Ту генијалност, на жалост, пратио је и тежак живот у сиромаштву. Геније не би био геније да нема решење и за овакве препреке. Данас је студент Економског факултета и тренутно практикант у Министарству финансија. О свему томе причаћемо са њим.

Хронична обољења црева, попут Кронове болести или улцерозног колитиса, некада су била ретка. Данас је њима погођено више од 10 милиона људи у свету. У Србији их је 8 до 10 хиљада и то су претезно млади људи, до 30-те године. Реч је о доживотним болестима са тешким симптомима, које значајно утичу на квалитет живота. Поводом Међународног дана запаљенских болести црева саговорник нам је проф. др ДИНО ТАРАБАР, специјалисталиста интерне медицине - гастроентеролог/онколог из КБЦ "Др Драгиша Мишовић".

Аутор: Оливера Стајић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом