Читај ми!

Колико смо далеко од универзалне вакцине против свих сојева короне?

Европска агенција за лекове недавно је објавила да ће вакцине, прилагођене за одређене варијанте коронавируса попут омикрона, бити одобрене вероватно до септембра. Колико смо, међутим, далеко од производње универзалног цепива које би било делотворно попут сезонске вакцине против грипа? Одговор тражимо од др Љиљане Софронић Милосављевић, из Института за примену нуклеарне енергије.

Последњих година све чешће се у појединим деловима света појављују нове врсте инсеката. Ту појаву, сагласни су стручњаци, условиле су климатске промене. Истовремено упозоравају да нове врсте, у већини случајева штеточина, све више угрожавају здравље и опстанак шума. Последице по биодиверзитет, а посредно и по људе могу бити несагледиве. О томе ћемо разговарати са професорком Шумарског факултета, Милком Главендекић.

Пре неколико дана обележен је Светски дан породице. Таквим поводом најчешће говоримо о значају очувања ове заједнице која треба да омогући сваком свом члану да у друштву нађе место које му припада. У стварности, у функционисању породице тешкоће постају све израженије. Неретко  нађе се  пред искушењем да из ње деца буду измештена. Организација "СОС Дечија села" се већ годинама бави тим проблемом, а на који начин и са кавим успехом сазнаћемо од Маје Симић, сараднице за рад са породицама.

 Уредник и водитељ Оливера Стајић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом