Читај ми!

Може ли казна сачувати шуму

Током празника у прилици смо да боравимо у природи. Током шетње дешава се да налетимо на оштећено и оборено дрвеће, ископане рупе поред корена тог истог дрвећа. Најчешће је то резултат понашања несавесних грађана, међу којима су и они који трагају за тартуфима. Коме можемо да се обратимо и пријавимо ово несавесно деловање, као и да ли су предвиђене казне за починиоце разговарамо са Горданом Јанчић, помоћницом извршног директора сектора за шумарство и заштиту животне средине у Србија шумама.

Ученици средње школе Драгачево из Гуче боравили су на стручној пракси у Солуну у оквиру Еразмус + пројекта "Мој корак ка Европи". Групу младих и талентованих људи предводиле су педагог Бојана Перовић и Милена Обрадовић која предаје групу економских предмета у школи Драгачево. Са њима разговара Игор Обрачевић.

Говорићемо и о менталном здрављу, а трагом вести да је Хемофарм фондација добила специјалну награду Виртус за најиновативнији пројекат у 2021. години. У питању је њихова кампања "Несаломиви", покренута са циљем борбе против депресије и стигме која прати особе нарушеног менталног здравља. Захваљујући кампањи, близу 9.000 људи добило је помоћ и подршку путем бесплатне и анонимне СОС телефонске линије, електронске поште и канала друштвених мрежа кампање. Тим поводом колега Миша Стојиљковић разговарао је са директорком Хемофарм фондације Сузаном Ђорђевић.

Уредник и водитељ Биљана Шујдовић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом