Читај ми!

Србији недостаје 10 000 возача камиона

У годинама пре пандемије, крајем фебруара, већи део аранжмана за летовање  већ је био резервисан и продат. Најава попуштања мера у земљама које наши грађани најрадије посећују охрабрила је многе да се поново у туристичким агенцијама распитују за летовања. Дочекују их, међутим, цене више од оних на које су навикли. Шта је подигло цене аранжмана и какво је интересовање за њих питамо Андреја Тодоровића из агенције Контики.

У данашњем Магазину питамо и зашто је, упркос великим потенцијалима, преполовљен сточни фонд у Србији и како га обновити? Према подацима Привредне коморе Србије, сточарство је у укупној пољопривреди наше земље заступљено са свега 26 одсто. У развијеним државама овај удео је и до 60 процената. Да ли производјачи могу да рачунају на веће подстицаје и више новца из аграрног буџета? Како повећати број грла, али и унапредити квалитет меса и млека нека су од питања за Ненада Будимовић, секретара Удружења за сточарство и прераду сточарских производа ПКС.

Наша тема је и како решити проблем недостајућих чак 10000 возача камиона у нашој земљи. Србија се суочава са константним одливом професионалних возача у иностранство а представници домаћег транспортног сектора решење виде у укидању забране полагања вожње за Е категорију пре навршене 21 године као и ниже цене лиценци за вожњу шлепера. Колики би безбедносни ризик био "дати волан" камиона возачу који је тек закорачио у пунолетство? Саговорник нам је Милан Божовић из Комитета за безбедност саобраћаја.

Уредник Јелена Видић.

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом