Графитне оловке и бојице од рециклираног папира

Можда звучи невероватно, али у Србији се производе оловке и бојице од рециклираног папира, које стварно пишу и боје. Потпуно су безбедне за коришћење како за децу тако и за одрасле , а оно што је веома битно чувају животну средину. Овог јутра сазнаћете да ли су квалитетне, колико дуго могу да се користе и на који начин се праве.

Са демографом Гораном Пеневим разговарамо о томе да ли треба да нас забрину бројеви до којих је дошао Републички  завод за статистику, а који говоре да је у Србији прошле године рођено најмање беба у протеклих 120 година.  Од педесетих година прошлог века, преполовљен је просечан број деце које је родила једна жена и он сада износи 1,4 детета по жени, што значи да се тиме не обезбеђује ни проста репродукција становништва.  

На Петроварадинској тврђави у Новом Саду у току је двадесето издање Еџита, који се ове године одржава под слоганом „ Славимо живот ".  Дешавања на овом великом музичком фестивалу прати наша колегиница Катарина Епштајн, која ће нам пренети утиске са концерата који су одржани током прве вечери.  

Овог јутра најављујемо и четврти национални хорско - оркестарски камп Музика наде за децу од 12 до 16 година, на којем ће од 19. до 26.  јула боравити деца из Бујановца, Сурдулице, Лесковца, Краљева и Београда.  Едукативни камп ће бити организован у Основној школи Лазар Саватић у Земуну и на наступима на територији Земуна.

Као и сваког петка очекује вас квиз и још једна прича у циклусу "Од Атине до Токија" коју припремају колеге из спортске редакције.

Уредник и водитељ Биљана Шујдовић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом