Завршен трећи талас, а шта поручује Гаусова крива?

Данима у Србији бележимо двоцифрени број новозарашених од Ковида 19. Извесно је да смо изашли из трећег таласа епидемије изазване вирусом корона. Математичке прогнозе и прорачуни професора Петра Кочовића када је реч о порасту и паду оболелих, углавном су се поклапали са кривама које су се реално бележиле током последњих годину дана. Шта кажу математички прорачуни и прогнозе за наредне месеце, да ли можемо да одахнемо преко лета и каква нас јесен очекује?

Прошле године, због пандемије, већина је летњи одмор провела у Србији, откривајући нова места. То је била и одлична прилика да се осим планина, река и језера, открију и лепа сеоска домаћинства. Колико смо искористили ту прилику, са Владимиром Ивановићем са портала село.рс разговарала је Николина Миљковић.

БИРАМ СРБИЈУ пројекат Туристичке организације Србије коме је основни циљ - представљање наших туристичких атракција из недеље у недељу на разне начине промовише интересантна места у нашој земљи. Прошле недеље новинари су посетили вилу краљевске породице Обреновић, Смедеревску тврђаву, археолошки парк Виминацијум, Пожаревачки хиподром и Љубичевску ергелу. О томе шта је до сада реализовано и шта још предстоји током кампање, са Александром Илић из Туристичке организације је разговарала Ружица Зоркић Радичевић.

Милијана Смиљковић, начелник одељења за статистику  тржишта рада у Републичком заводу за статистику, објасниће нам које су новине и колико ће редизајнирана методологија Анкете о радној снази у Србији утицати да прикупљени подаци буду прецизнији. Републички завод за статистику прешао је на нову методологију на основу и у складу са новом Уредбом европског  парламента и Савета, која је ступила на снагу 1. јануара 2021. године.

Овог јутра бележимо и причу о младом брачном пару из села Висока Ражана, на Старој планини, који је купио и обновио фарму "Беле воде", па сада желе да обнове основну школу у селу, како би је похађала њихова и  деца запослених на фарми.  

Будите и овог јутра уз Први програм Радио Београда.

Уредник и водитељ Биљана Шујдовић.  

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом