Читај ми!

Где завршава медицински отпад?

Пандемија коронавируса суочила нас је и са бројним еколошким изазовима. Један од озбиљнијих је збрињавање опасног медицинског отпада. Ових дана та тема је актуелизована због масовне вакцинације, која подразумева и велике количине употребљениих и одбачених реквизита. Да ли се тај отпад третира на безбедан начин, једно је од питања за Синишу Митровића из Центра за циркуларну економију?

Србија је прошле године, упркос неповољним климатским условима, на тржиште Европске уније извезла меда у вредности од око 13 милиона евра. Пчелари су се прилично мучили због околности које им је наметнула епидемија коронавируса, али је крајни биланс ипак позитиван. Саговорник нам је Родољуб Живадиновић, председник Савеза пчеларских организација. Ни близу успешни нису били произвођачи меса. Због драстично смањеног промета реаговала је и држава мерама подршке. О томе ћемо разговарати са Ненадом Будимовићем из ПКС.

Процене су да у Европи годишње 75 милиона људи буду жртве разних облика криминала. Посебно осетљив тренутак је њихово накнадно сведочење. Поводом Европског дана жртава у Србији почиње реализација пројекта који ће то олакшати. О томе ћемо више сазнати од Радмиле Драгићевић Дичић, судије Врховног касационог суда.

Уредник и водитељ: Оливера Стајић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом