Копаоник Бизнис форум - 4. индустријска револуција

Председник Србије наставља посету Вашингтону током које ће се састати са државним секретаром Мајклом Помпеом и другим високим америчким званичницима. Вучић је говорио на годишњој конференцији Америчко-израелског комитета за јавне послове и истакао да су Срби и Јевреји одувек имали добре односе. А у интервјуу Џерузалем посту најавио је отварање дипломатског представништва и канцеларије Привредне коморе Србије у Јерусалиму. 

Новости дана Новости дана

Autor:
Радио Београд 1

“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]

На Копаонику се одржава 27-ми Бизнис форум, који је ове године окупио хиљаду 300 учесника. Тема је четврта индустријска револуција и колико смо спремни за промене које она носи. Теме овогодишњег Српског Давоса који ће трајати до 4. марта посвећене су 4. индустријској револуцији, дигитализацији, образовању, запошљавању и питању ,,одлива мозгова". Бизнис форум прати преко 120 акредитованих новинара.

У Приштини се одржава ванредна седница Скупштине, на којој се рсправљати о предлогу премијера Аљбина Куртија за делимично и условно укидање таксе на српске и производе из Босне и Херцеговине. Седница је почела са закашњењем због недостатка кворума. Сто одсто увећану таксу увела је бивша влада Рамуша Харадинаја, новембра 2018. године.

Све су веће тензије на граници Турске и Грчке. Скоро 10 хиљада миграната у последња 24 сата покушало је да пређе границу, али је грчка полиција то спречила и ухапсила 73 људи. Грчка је суспендовала нове захтеве за азил у наредних месец дана и упозорила да ће одмах вратити све који у земљу уђу илегално. Турска тврди да је земљу већ напустило више од 76 хиљада миграната. Због нове мигрантске кризе, ванредно ће заседати Европска комисија.

У Србији нису нема вируса корона објављеноје у 8 часова на сајту Министарства здравља. До данас је тестирано 45 особа а сви су налази били негативни У Хрватској је потврђен још један случај што значи до сада деветоро оболелих. У свету је умрло више од 3 хиљаде људи, а оболело више од 90 хиљада.

Уредници емисије: Наташа Ракетић и Слободан Петровић

Уредник вести Ненад Селаковић

Продуцент Светлана Стевановић

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом