уторак, 25.07.2017, 15:00 -> 13:31
Новости дана
Председник Србије Александар Вучић састао се у Риму прво са италијанским премијером Паолом Ђентилонијем а потом и са председником Серђом Матарелом. Србија и Италија имају добре економске и политичке односе, навео је Ђентилони. Вучић је рекао да се нада да ће још више италијанских инвеститора доћи у Србију.
Autor:
Радио Београд 1
“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]
Пословодство и представници Самосталног синдиката запослених у компанији "Фијат" потписали су споразум у Влади Србије, чиме је и формално постигнут договор о условима наставка рада у тој компанији. Постигнути договор је део новог колективног уговора који ће обухватити наредне три године. Пронађен је добар компромис, рекла је премијерка Ана Брнабић, која је присуствовала потписивању споразума.
Израелска влада почела је уклањање детектора за метал који су били постављени на улазу у свето место у Старом граду у Јерусалиму. Како је најављено, детектори ће бити замењени такозваним „паметним" камерама. Постављање детектора изазвало је велико незадовољство и протесте муслиманских верника.
Уредник и водитељ: Наташа Ракетић
Уредник вести: Марица Сердар
Коментари