недеља, 20.03.2016, 19:20 -> 09:38
Романо Тхем
Највећи проблеми Рома на Косову су незапосленост, образовање и здравствена заштита, поручили представници Рома.

Autor:
Ромска редакција
Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]
Првостепени мађарски Суд наредио је Министарству образовања да престане да дискриминише ромску децу тако што их уписује у школе за децу са посебним потребама.
У годишњем извештају Поверенице за заштиту равноправности наводи се да се грађани највише жале на дискриминацију на основу пола, а да су томе изложене претежно жене, особе са инвалидитетом и припадници ромске националне мањине.
У току је Месец ромског женског активизма. Представљамо активности две женске ромске организације из Врања и Иланџе.
У Малавију поништено 330 дечијих бракова и млади супружници послати у школу да наставе образовање.
Емисију воде Гордана Нешовић и Хириша Бериша.
Коментари