Ухвати дан

У оквиру емисије емитујемо: 06:03 Јутарњи дневник; 06:35 Догодило се на данашњи дан; 07:00 Вести; 07:05 Добро јутро децо; 08:00 Вести; 08:10 Српски на српском

Из садржаја емисије издвајамо:

Навршава се 74 године од Новосадске рације, масовне ликвидације Јевреја, Срба и Рома, коју су спровеле тадашње мађарске власти. Тим поводом, о значају памћења оваквих догађаја, наша Бојана Каравидић разговара са председником Јеврејске општине у Новом саду, Гораном Левим.

У Мокрој гори почиње Кустендорф, о отварању фестивала чућемо од наше Јоване Вељковић.

Са надлежнима из Електродистрибуције Београд разговарамо о проблемима са напоном струје у одређеним општинама, али и о процедури пребацивања власништва над струјомером и о проблемима са којима би грађани могли да се сусретну.

У Дечјем културном центру додељене су дипломе за најбољи рад на конкурсу за предшколце и основце под називом "Изокренута прича". Неке од прича младих писаца, забележила је Душица Ковач.

У просторијама Канцеларије за младе у Нишу, отворен је Омладински клуб. О активностима овог клуба јавља Озрен Рашић.

У кући Легата у Београду, од краја децембра у току је изложба графика Салвадора Далија. Каква је посећеност и зашто је важно не пропустити ову изложбу, чућемо од директора Филипа Брусића-Ренауда.

И овог петка имате прилику да у квизу покажете своје знање и освојите вредне награде.

Са вама је Александра Младеновић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом