уторак, 19.01.2016, 19:20 -> 10:56
Романо Тхем
Због учесталих пожара у ромским насељима у којима је последњих година погинуло 12 деце, нишки "YUROM Центар" ће поставити противпожарне апарате у 22 насеља на југу Србије и едуковати Роме како да их користе.

Autor:
Ромска редакција
Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]
У свом обраћању у турском Парламенту, Пурчу је показао слике шатора и насеља у којима живе Роми, истакавши да је у једном од њих умрла 6-месечна беба због нехуманих услова који владају у овим насеобинама.
Мађарски фудбалер ромског порекла Норберт Балог наставиће спортску каријеру као играч Палерма. Фудбалски клуб са Сицилије платио је 2,2 милиона еура за Балогов трансфер тако да је он постао наплаћенији мађарски фудбалер икада.
Представљамо књигу "Реч о Ромима" аутора Зорана Таировића. Књига представља збирку разговора са двадесет личности, које су због свог уметничког рада и остварења стекле признања. То су уметници и јавне личности које су у раду успостављали контексте у вези са ромским питањима, стварали извесне друштвене токове и трендове, или пратили могућу примену политике у вези са ромским питањима.
Емисију воде Гордана Нешовић и Хириша Бериша.
Коментари