Ухвати дан

У оквиру емисије емитујемо: 06:03 Јутарњи дневник; 06:35 Догодило се на данашњи дан; 07:00 Вести; 07:05 Добро јутро децо; 08:00 Вести; 08:10 Српски на српском

Из садржаја емисије издвајамо:

У Институту за јавно здравље Србије "Др Милан Јовановић Батут" данас се одржава завршна конференција КЕП пројекта ''Управљање ванредним ситуацијама и отпорност заједнице: циљ за Србију''.

Ове године Завод за трансфузију крви прикупио је рекордан број јединица драгоцене течности. Ризик од несташице не постоји и сви регионални центри имају довољно залиха, кажу у Заводу и подсећају да су за добре резултате заслужни Црвени крст и добровољни даваоци крви.

И овог понедељка у Јутарњем програму слушамо како је протеклу недељу видела наша дописница из Новог Сада, Бојана Каравидић.

Центар за вантелесну оплодњу Опште болнице у Ваљеву обележава три године рада.

Данас је дан библиотекара Србије. О библиотекама, књигама и библиотекарству, разговарамо са Весном Црногорац, секретаром Библиотекарског друштва Србије.

Министарство културе и информисања и Деск креативна Европа Србија организују тродневну конференцију ''Култура, концепти и управљање променама''. Главна тема конференције која почиње данас је покретање разговора о питањима која се тичу функционисања културе у савременим економским условима. О томе овога јутра разговарамо са Нином Михаљинац из Деска креативна Европа.

У Дому омладине Београда вечерас у 20 часова деца без родитељског старања дома ''Дринка Павловић'' извешће драмски перформанс "Игра за срећу" заснован на њиховим личним причама.

Са Вама - Марко Милојевић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом