Романо Тхем

Роми су прихватали религије оних земаља и крајева у којима су тог тренутка живели. Јесу ли имали неку своју религију, истраживали смо током протеклог периода. Наш закључак је да нисмо баш сигурни јесу ли Роми имали сопствену религију као што су на пример: хришћанство, католицизам, муслиманство. Ипак, нечега је било.

Romano Them Romano Them

Autor:
Ромска редакција

Емисија свакодневно доноси најважније вести из земље и света на ромском и српском језику. Бави се темама из живота Рома, приказујући напоре и мере које се предузимају за еманципацију и интеграцију ове, највеће европске мањинске заједнице. Преноси актуелности везане за Роме и на специфичан начин сензибилише јавност за проблеме ове популације. [ детаљније ]

У наредним емисијама ћемо вам причати приче о преводима религијских текстова на ромски језик, јер је то заиста интересантна тема.

Емисију воде Хириша Бериша и Драгољуб Ацковић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом