Новости дана

Премијер Александар Вучић ће се састати са делегацијом Међународног монетарног фонда, која борави у Србији ради друге контроле кредитног аранжмана од милијарду и 200 милиона евра. Очекује се да ће једна од тема разговора бити повећање пензија и плата у јавном сектору до краја године.

Новости дана Новости дана

Autor:
Радио Београд 1

“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]

Протекле ноћи и јутрос у Београд је стигло више од 70 аутобуса с мигрантима, а данас ће бити отворен и Инфо центар, где ће моћи да добију обавештења на матерњем језику или језику који разумеју. У Инфо центру у Немањиној 3 избеглице ће добијати и основне сервисне информације, правну и психолошку подршку, а ту ће и грађани моћи да донесу помоћ.

Лидер главне опозиционе грчке партије Нове демократије, Вангелис Меимаракис, вратио је мандат за формирање владе председнику Прокопису Павлопулосу, пошто са осталим партијама у парламенту није успео да се договори о формирању владе. По Уставу, председник треба да предаје мандат партијама које би обезбедиле поверење скупштине, а рок је три дана. Уколико не успеју, именује се "техничка" влада којој је на челу председник Врховног суда и расписују се превремени парламентарни избори. Као датум, помиње се 20. септембар.

Уредник вести: Небојша Николић
Новости дана уређује и води: Наташа Ракетић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом