Новости дана

Премијер Француске Мануел Валс започиње дводневну посету Београду. У француској делегацији су и представници 34 највеће компаније. Како је саопштила Владина канцеларија за сарадњу с медијима, после свечаног дочека састаће се премијери Валс и Вучић, а потом ће уследити Француско-српски пословни форум и пленарни састанак двеју делегација.

Новости дана Новости дана

Autor:
Радио Београд 1

“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]

Предвиђено је и потписивање више споразума, посебно, како је наведено из кабинета француског премијера, у домену саобраћаја и партнерства јавног и приватног сектора. Валс ће се сутра састати с председником Србије Томиславом Николићем и градоначелником Београда Синишом Малим.

Посланици Скупштине Србије расправља у начелу о предложеним изменама Закона о финансирању политичких активности, који предвиђа да странке и партије убудуће добијају око 30 одсто мање средстава из буџета.

У Скупштини Србије одржава се и Седница скупштинског Одбора за култуту и информисање, на којој присуствује министар културе и информисања Иван Тасовац, председници Удружења новинара, као и директори, уредници и новинари београдских медија.

Обележава се 70 година рада Института за трансфузију крви Србије, а биће одржан и Пети конгрес трасфузиолога. Институт је осован 24. октобра 1944. године. У нашој земљи, крв се да 250 хиљада пута годишње. Добровољни даваоци су увек потребни, али држава мора да обезбеди поштовање бенифиција које им по закону припадају, поручују у Савезу удружења добровољних давалаца крви.

Уредник и водитељ: Наташа Ракетић

Уредник вести: Душан Груден

Радио Београд 1, 15.00

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом